Poczuj miętę - kolejne działania

Wiosna coraz bliżej! Zachęcamy do zapoznania się z kolejnymi działaniami w ramach projektu "Poczuj miętę do przyrody".

Zabawa karnawałowa 2017

Dnia 13 stycznia odbyła się w naszej szkole zabawa karnawałowa. Serdecznie zapraszamy do obejrzenia relacji z tego wydarzenia.

Warsztaty z policjantem 2016
Napisane przez Admin Admin358 czytań 358 czytań 0 komentarzy 0 komentarzy
printer

Niedawno w naszej szkole odbyło się spotkanie uczniów naszej szkoły z policjantem. Zapraszamy do przeczytania krótkiej relacji.

Radosne obchody Dnia Niepodległości w naszej szkole
Napisane przez Admin Admin380 czytań 380 czytań 0 komentarzy 0 komentarzy
printer

 

10 listopada obchodziliśmy w naszej szkole Narodowe Święto Niepodległości.

Zapraszamy do obejrzenia relacji z tego wydarzenia.

Dzień Papieski w naszej szkole
Napisane przez Admin Admin373 czytań 373 czytań 0 komentarzy 0 komentarzy
printer 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zapraszamy do przeczytania relacji z obchodów XVI Dnia Papieskiego.

Ślubowanie klas I
Napisane przez Admin Admin338 czytań 338 czytań 0 komentarzy 0 komentarzy
printer

Dzień 07 października 2016 roku w naszej szkole to bardzo ważna data dla 11 uczniów klasy I a i 1 ucznia klasy Ib. W tym bowiem dniu odbyła się uroczystość ślubowania i pasowania dzieci na uczniów Szkoły Podstawowej w Załakowie. Prowadząca powitała zaproszonych gości, Dyrektora Szkoły, nauczycieli i rodziców, a szczególnie gorąco przywitała bohaterów uroczystości - uczniów klasy I. Dzieci najpierw przedstawiły przed gośćmi to, czego nauczyły się w pierwszych tygodniach nauki. Pierwszoklasiści przygotowali pod okiem swojej pani wychowawczyni program artystyczny, w którym zaprezentowali swoje umiejętności wokalne i recytatorskie. Wykazali się również wiedzą dotyczącą naszej ojczyzny i znajomością zasad, które ułatwiają prawidłowe funkcjonowanie w grupie rówieśniczej. Publiczność nagrodziła dzielnych pierwszaków gromkimi brawami. Wszyscy zgodnie stwierdzili, że mogą już zostać przyjęci do braci uczniowskiej. Po złożeniu ślubowania Dyrektor szkoły dokonał symbolicznego pasowania na ucznia. "Pasuję Cię na ucznia" mówił pan Dyrektor, dotykając ołówkiem ramion swoich podopiecznych. Uczniowie klasy I zostali przyjęci do braci uczniowskiej. Ukoronowaniem aktu pasowania było wręczenie dyplomów i upominków. Następnie wykonano pamiątkowe zdjęcia i dzieci udały się z rodzicami na słodki poczęstunek. Rodzicom gratulujemy tak wspaniałych pociech, a Pierwszakom życzymy wielu sukcesów w murach naszej szkoły. Uroczystość ślubowania przygotowały -Teresa Gillmeister oraz Jadwiga Keller - Brzeska.
Zdjęcia z uroczystości można obejrzeć tutajDZIELIMY SIĘ MIĘTĄ
Napisane przez Admin Admin306 czytań 306 czytań 0 komentarzy 0 komentarzy
printer

Uczniowie klasy V wraz z opiekunem Sabiną Ruszewską po wakacjach wznowili pracę w ogródku ziołowym. Po pracach pielęgnacyjnych przystąpili do dzielenia ziół. Rozdawali zioła mieszkańcom i pracownikom szkoły. Zajęli się również suszeniem ziół i zakładaniem albumów i zielników jako pomoc dla młodszych kolegów. Już w najbliższym czasie zaproszą społeczność szkolną na pyszne herbatki.

II miejsce w Sztafetach Przełajowych
Napisane przez Admin Admin321 czytań 321 czytań 0 komentarzy 0 komentarzy
printerW dniu 30.09.2016r. (piątek) o godz. 11.00 na obiekcie WIKING w Kamienicy Królewskiej odbyły się eliminacje gminne w Sztafetach Przełajowych szkół podstawowych i gimnazjalnych w kategorii dziewcząt i chłopców. Nasza szkoła zajęła II miejsce. Uczniowie z Załakowa, którzy brali udział w zawodach to:
1.Michał Garski
2.Jakub Wenta
3.Błażej Krefft
4.Sebastian Kiełpiński
5.Dawid Lewiński
6.Piotr Toruńczak
7.Igor Płotka
8.Adrian Choszcz
9.Albert Krefft
10.Franek Lejk
11.Dawid Grzenkowicz
12.Tomasz LewinskiProblem ze stroną!!!
Napisane przez Admin Admin305 czytań 305 czytań 0 komentarzy 0 komentarzy
printer
Z przykrością informujemy, że w związku z atakami hakerów na naszą stronę zostały usunięte wszystkie newsy z ostatnich 4 lat. Provider usług internetowych obiecał, że dołoży wszelkich starań, aby taka sytuacja nie miała miejsca ponownie i zapewnił lepsze zabezpieczenie serwerów.
Unijny Projekt
Napisane przez Admin Admin575 czytań 575 czytań 0 komentarzy 0 komentarzy
printer

Uprzejmie informujemy, że w roku szkolnym 2012/2013 prowadzone będą w szkole zajęcia w ramach projektu pn. "Intelekt - wyrównywanie szans edukacyjnych uczniów klas I-III szkół podstawowych w gminie Sierakowice"

Narodowe Święto Niepodlegości
Napisane przez Admin Admin Newsy Newsy 602 czytań 602 czytań 0 komentarzy 0 komentarzy
printer

Do tego święta, które obchodziliśmy w naszej szkole 10 listopada, zaczęto przygotowywać się już trzy tygodnie wcześniej. Pierwszy etap przygotowań to udział uczniów w konkursie plastycznym rUlubione miasto Polskir1;. Starsze klasy wykonały prezentacje pięknych miast Ojczyzny. Następne zadanie do wcześniejszego przygotowania otrzymała każda klasa, i tak: Klasa I r11; symbole Polski, Klasa II r11; stolice Polski, III r11; najdłuższe rzeki Polski, IV r11; tańce narodowe, V r11; regiony kraju, VI r11; potrawy narodowe. Prowadząca imprezę - Wioletta Dworak przekazała w wersji multimedialnej legendę o powstaniu państwa polskiego i o Warsie i Sawie. rZabrała na wycieczkęr1; po pięknych miastach Polski. Wszystko zostało zaprezentowane po uroczystej akademii przygotowanej przez klasę VI.

Zdjęcia tutaj