Uczniowie naszej szkoły z wizytą w Lęborku
Napisane przez  Rajmund Sprega Rajmund Sprega183  czytań 183 czytań
printer

Z wizytą w Domu Dziecka

             Tuż przed świętami 21 grudnia członkowie Szkolnego Koła Caritas kolejny już raz odwiedzili dzieci w Placówce Opiekuńczo- Wychowawczej w Lęborku.

 

Wigilijne spotkanie

WIGILIA KLASOWA

Tuż przed Świętami Bożego Narodzenia – 22 grudnia klasa VI zorganizowała swoją klasową Wigilię. 

POMAGAMY
Napisane przez  Rajmund Sprega Rajmund Sprega131  czytań 131 czytań
printer

KIERMASZ PIERNIKOWY

19 listopada 2017 r w naszej szkole odbył się Kiermasz Piernikowy, na którym można było kupić świąteczne ciasteczka wykonane przez Koło Gospodyń Wiejskich z Kamienicy Królewskiej i członków Szkolnego Koła Caritas. Drugi taki kiermasz odbył się 17 grudnia 2017 r przy obu kościołach naszej parafii. Ze sprzedaży pierników  uzyskano kwotę: 1300 zł. Z części  pieniędzy zakupiono prezenty świąteczne dla dzieci z Domu Dziecka w Lęborku.

Wszystkim, którzy włączyli się do tej akcji  serdecznie dziękujemy.

Caritas pomaga przed świętami!

TAK, POMAGAM!

 

            8 i 9 grudnia 2017 roku Szkolne i Parafialne Koło Caritas przeprowadziły  zbiórkę żywności pod hasłem „Tak, pomagam!.” Wolontariusze  przeprowadzili akcję w czterech sklepach: Lewiatan i Ribena w Kamienicy Królewskiej i w sklepach Państwa I.J. Figurów w Pałubicach i w Skrzeszewie.

Zebrano około 450 kg żywności. Z zebranych darów przygotowano paczki dla 33 podopiecznych.

Serdeczne podziękowania dla wszystkich DARCZYŃCÓW oraz właścicieli sklepów za okazaną pomoc!

Wszystkim wolontariuszom i ich rodzicom za zaangażowanie w zbiórkę – BARDZO DZIĘKUJEMY.

Życzenia Świąteczne
Zabawa andrzejkowa kl.3
Napisane przez  Rajmund Sprega Rajmund Sprega189  czytań 189 czytań
printer

Andrzejki to jedyny czas w roku, kiedy prawie wszyscy chcą wróżyć i poznawać swoją przyszłość. Ta niezwykła chwila w naszej szkole miała miejsce w  środę 29 listopada 2017r.

Nowy Statut Szkoły

Uprzejmie informujemy, że został opracowany i zatwierdzony nowy STATUT SZKOŁY.

Treść dokumentu dostępna po kliknięciu w obrazek.

20-lecie gazetki LITERKA

20-lecie gazetki „Literka”

20 lat temu w październiku ukazał się pierwszy numer gazetki szkolnej „LITERKA”. Wcześniej wyszło kilka numerów gazetki „PRASÓWKA”. Zmienił się tytuł i zmienił się redaktor naczelny. Od 1997 r. jest nim Pani Sabina Drywa. Gazetka  zawsze była wykonywana  ręcznie przez uczniów starszych klas. Kiedyś uczniowie nie myśleli nawet o wykorzystywaniu komputerów, bo jeszcze nie były tak dostępne i nie mieli takiego przedmiotu, jak informatyka. Liczono tylko na swoją pomysłowość i kreatywność. Biblioteka była jedynym miejscem, gdzie można było wyszukać potrzebne materiały. „Literka” brała wielokrotnie udział w powiatowych konkursach na „Najciekawszą gazetkę” i zawsze zajmowała czołowe miejsca.

         Żeby powstał nowy numer gazetki, potrzeba wielkiego zaangażowania całej redakcji: wzbudzenie pomysłu, poszukiwanie materiałów, zebranie informacji, zredagowanie tekstu, wykonanie ilustracji, kserowanie i upowszechnienie. Dlatego wielkie słowa uznania i podziękowania kierowane są do Tych, co gazetkę tworzyli i tworzą do dziś. Należy więc tylko życzyć twórcom pomysłowości, wytrwałości i jeszcze wiele, wiele zredagowanych numerów „LITERKI”.

Wioletta Dworak

Zabawa andrzejkowa 2017

Andrzejek czas..

 24  listopada uczniowie klasy VI z wychowawcą zorganizowali klasowe Andrzejki.

Święto Niepodległości w naszej szkole

Dnia 9 listopada 2017 r. odbyła się uroczysta akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości na pamiątkę 99 rocznicy odzyskania przez Polskę wolności. Szczegóły wydarzenia po kliknięciu "czytaj więcej".

Wojewódzki Konkurs Ortograficzny

7 listopada 2017 roku odbyły się szkolne eliminacje do Wojewódzkiego Konkursu Ortograficznego o Tytuł Mistrza i Wicemistrza Ortografii.
Celem konkursu jest podnoszenie świadomości i sprawności ortograficznej uczniów oraz pielęgnowanie zamiłowania do poprawności wypowiedzi w języku ojczystym.
W eliminacjach szkolnych wzięło udział 49 uczniów z klasy V, VI, VII. Uczestnicy pisali dyktando związane tematycznie z jesienią. Wyłoniono mistrza ortografii w każdej grupie.
W klasie V został nim WIKTOR WENTA,
w VI – MONIKA CHOSZCZ,
w VII – JAKUB WENTA i DAWID GOSZ.
W związku ze zbliżonymi wynikami mistrzów zrobiono dogrywkę i wyłoniono najlepszego uczestnika MISTRZA SZKOŁY W ORTOGRAFII – JAKUBA WENTA. Będzie reprezentował naszą szkołę 23 listopada 2017r. w Wojewódzkim Konkursie Ortograficznym w Goręczynie.