Patron szkoły - III etap

Etap III- Zgromadzono informacje o kandydatach na patrona szkoły.

Obecnie kandydaci są prezentowani uczniom na lekcjach języka polskiego, historii, godziny wychowawczej. Następnie zostaną przedstawieni całej społeczności szkolnej podczas spotkania z rodzicami.

 

 

Patron szkoły - kolejne działania
Napisane przez Rajmund Sprega Rajmund Sprega205 czytań 205 czytań
printer

Zakończono II etap związany ze zgłaszaniem kandydatów na patrona szkoły.

Przedłużono czas składania wniosków do 30 października 2017 roku.

Do szkoły wpłynęło ogółem  9 zgłoszeń:
8 z propozycją  - RODZIMI BOHATEROWIE II WOJNY SWIATOWEJ,
1 zgłoszenie kandydata na patrona – KSIĄDZ WŁADYSŁAW MŁYŃSKI.

Rozpoczęto gromadzenie informacji o kandydatach.

Kolędowanie
Napisane przez Rajmund Sprega Rajmund Sprega206 czytań 206 czytań
printer

Hej kolęda, kolęda........

 27 i 28 grudnia 2017 roku „Przebierańcy” ze Szkolnego Koła Caritas wraz z opiekunem Mirellą Dobek wyruszyli z kolędą i noworocznymi życzeniami.  Odwiedzili przede wszystkim starszych parafian.
„Dobrą Nowinę” zanieśli do około 20 domów. Kolędnicy zostali przyjęci bardzo życzliwie.

Młodzi aktorzy przedstawili sceny narodzin Chrystusa. Był św. Józef, Maryja, zwierzątka ze stajenki, pasterze i ...Herod. Po raz kolejny można było przeżyć  historię Maryi i Józefa szukających schronienia na noc. Jasełka w wykonaniu dzieci wprowadziły wszystkich w świąteczny nastrój, a uczniowie swym pięknym występem podbili serca Odwiedzonych.  Niejednej osobie zakręciła się łza w oku... Piękny śpiew kolęd uświadomił wszystkim i przypomniał o tym, że Święta Bożego Narodzenia są wyjątkowe.  Występ był niezwykłym przeżyciem zarówno dla aktorów, jak i dla TYCH,  którym był dedykowany.  

Wigilia szkolna
Napisane przez Rajmund Sprega Rajmund Sprega189 czytań 189 czytań
printer

 

Wigilia Szkolna

,,Wesołych Świąt! Życzę wszystkim Wesołych Świąt!"

Boże Narodzenie to szczególny czas, który spędzamy w miłej, rodzinnej atmosferze. Jak co roku uczniowie, nauczyciele, dyrektor, przedstawiciele rady rodziców, i pracownicy Szkoły Podstawowej w Załakowie wraz z księdzem proboszczem, księdzem diakonem i zaproszonymi gośćmi spotykamy przy wspólnej wigilii.

22 grudnia 2017r. w naszej szkole panowało wielkie poruszenie. Od rana wyczuwało się świąteczną atmosferę. Klasa i hol, gdzie odbywało się spotkanie wszystkich uczestników szkolnej wigilii były wspaniale udekorowane.

O godzinie 11.45 rozpoczęliśmy nasze opłatkowe spotkanie. Pan Dyrektor przywitał wszystkich zgromadzonych i tym miłym akcentem cała, wielka rodzina szkolna została wprowadzona w niepowtarzalny nastrój Świat Bożego Narodzenia. W części artystycznej przygotowanej przez panie: M.Dobek i A.Wica uczniowie z klasy III i VII zaprezentowali inscenizację inspirowaną utworem „Opowieść Wigilijna” C. Dickensa. W pięknych strojach, z wielkim przejęciem i zaangażowaniem artyści odegrali swoje role. Świetna gra aktorów oraz cudownie zaśpiewane kolędy zrobiły na wszystkich bardzo duże wrażenie. Po części artystycznej wszyscy złożyli sobie życzenia i przełamali się opłatkiem. Tradycyjnie po opłatku zasiedliśmy do wieczerzy, a potem wspólnie kolędowaliśmy.

Te spotkania wigilijne stały się już tradycją w naszej szkole i ten kolejny, niezwykły dzień na pewno na zawsze zapisze się w pamięci wszystkich uczestników.

Agnieszka Wica, Mirella Dobek

 

 

Uczniowie naszej szkoły z wizytą w Lęborku
Napisane przez Rajmund Sprega Rajmund Sprega218 czytań 218 czytań
printer

Z wizytą w Domu Dziecka

             Tuż przed świętami 21 grudnia członkowie Szkolnego Koła Caritas kolejny już raz odwiedzili dzieci w Placówce Opiekuńczo- Wychowawczej w Lęborku.

 

Wigilijne spotkanie

WIGILIA KLASOWA

Tuż przed Świętami Bożego Narodzenia – 22 grudnia klasa VI zorganizowała swoją klasową Wigilię. 

POMAGAMY
Napisane przez Rajmund Sprega Rajmund Sprega162 czytań 162 czytań
printer

KIERMASZ PIERNIKOWY

19 listopada 2017 r w naszej szkole odbył się Kiermasz Piernikowy, na którym można było kupić świąteczne ciasteczka wykonane przez Koło Gospodyń Wiejskich z Kamienicy Królewskiej i członków Szkolnego Koła Caritas. Drugi taki kiermasz odbył się 17 grudnia 2017 r przy obu kościołach naszej parafii. Ze sprzedaży pierników  uzyskano kwotę: 1300 zł. Z części  pieniędzy zakupiono prezenty świąteczne dla dzieci z Domu Dziecka w Lęborku.

Wszystkim, którzy włączyli się do tej akcji  serdecznie dziękujemy.

Caritas pomaga przed świętami!

TAK, POMAGAM!

 

            8 i 9 grudnia 2017 roku Szkolne i Parafialne Koło Caritas przeprowadziły  zbiórkę żywności pod hasłem „Tak, pomagam!.” Wolontariusze  przeprowadzili akcję w czterech sklepach: Lewiatan i Ribena w Kamienicy Królewskiej i w sklepach Państwa I.J. Figurów w Pałubicach i w Skrzeszewie.

Zebrano około 450 kg żywności. Z zebranych darów przygotowano paczki dla 33 podopiecznych.

Serdeczne podziękowania dla wszystkich DARCZYŃCÓW oraz właścicieli sklepów za okazaną pomoc!

Wszystkim wolontariuszom i ich rodzicom za zaangażowanie w zbiórkę – BARDZO DZIĘKUJEMY.

Życzenia Świąteczne
Zabawa andrzejkowa kl.3
Napisane przez Rajmund Sprega Rajmund Sprega226 czytań 226 czytań
printer

Andrzejki to jedyny czas w roku, kiedy prawie wszyscy chcą wróżyć i poznawać swoją przyszłość. Ta niezwykła chwila w naszej szkole miała miejsce w  środę 29 listopada 2017r.

Nowy Statut Szkoły

Uprzejmie informujemy, że został opracowany i zatwierdzony nowy STATUT SZKOŁY.

Treść dokumentu dostępna po kliknięciu w obrazek.