Zawieszenie zajęć!!!
Napisane przez  Rajmund Sprega Rajmund Sprega268  czytań 268 czytań
printer

Więcej informacji po kliknięciu w obrazek.

Profilaktyka zdrowotna - podstawowe informacje
Rekrutacja na rok szkolny 2020/2021
Dzień Seniora 2020
Napisane przez  Rajmund Sprega Rajmund Sprega309  czytań 309 czytań
printer

„ Babciu, Dziadku

bardzo Was kochamy”

 

Dzień Seniora ‘2020

30 stycznia 2020r. w Szkole Podstawowej im. Rodzimych Bohaterów II Wojny Światowej w Załakowie odbyła się ważna uroczystość na którą z niecierpliwością czekali nasi seniorzy z sołectwa: Migi, Pałubice, Załakowo, Skrzeszewo. Był to dzień wyjątkowy, bardzo barwny, a zarazem śpiewający. Zgromadzonych gości serdecznie przywitał dyrektor naszej szkoły – Piotr Leszczyński, a następnie kilka miłych słów do seniorów skierowali- zastępca Wójta Gminy Sierakowice Zbigniew Fularczyk oraz proboszcz parafii MB Nieustającej Pomocy ks. Andrzej Piernikarczyk. Popłynęły życzenia: zdrowia, pomyślności, pogody ducha, długich lat życia wypełnionych radością, szacunkiem i miłością najbliższych.

Część artystyczną uświetnili uczniowie z klasy IV przedstawiając piękne Jasełka. Następnie seniorzy zostali zaproszeni na koncert zespołu „Galicia Folk Band” ze Lwowa. Mieli okazję śpiewać kolędy, pastorałki, a także słuchać muzyki folkowej z elementami jazzu, klasyki, popu a nawet rocka nucąc przy tym znane piosenki.

Ten miły czas seniorzy spędzili przy poczęstunku (w obsłudze pomagali uczniowie z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Sierakowicach). W uroczystości wzięło udział około 90 osób. Najstarszymi gośćmi Dnia Seniora byli: Stefania Ciegiert oraz Bernard Grzenkowicz z czego bardzo się cieszymy, a zarazem składamy życzenia długich lat życia. Każdy uczestnik otrzymał miłą niespodzianką. Ten dzień był radosny, wesoły, wyjątkowy i na pewno na długo pozostanie w pamięci naszych gości.

Na uroczystości wraz z seniorami gościli przedstawiciele władz samorządowych: Zastępca Wójta Gminy Sierakowice Zbigniew Fularczyk, Przewodniczący Rady Gminy Mirosław Kuczkowski, a także delegacja Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej.  Przybyłym gościom serdecznie dziękujemy.

 

J. Keller-Brzeska, A. Wica, T. Gillmeister, M. Dobek

Fotorelacja dostępna na naszym profilu facebookowym.

Obchody Narodowego Święta Niepodległości
Napisane przez  Rajmund Sprega Rajmund Sprega365  czytań 365 czytań
printer

Dnia 13 listopada 2019 r. w Szkole Podstawowej im. Rodzimych Bohaterów II Wojny Światowej w Załakowie odbyła się uroczysta akademia z okazji Narodowego Święta  na pamiątkę 101 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. 

Dzień głośnego czytania
Napisane przez  Rajmund Sprega Rajmund Sprega406  czytań 406 czytań
printer

DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA ZE SŁODZIAKAMI – OGÓLNOPOLSKA AKCJA

            27.09.2019r. uczniowie kl. II zaprosili kolegów i koleżanki z klasy Ia, Ib, i III, aby świętować Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania ze Słodziakami. W niezwykłe leśne przygody wprowadził uczniów zaproszony gość – Pani Monika, czytając fragment książki Renaty Piątkowskiej „Co się stanie na leśnej polanie, czyli wesołe przygody Gangu Słodziaków” Podczas tego spotkania towarzyszyli mam: Sowa Zosia, Zając Zuzia, Jeż Jerzyk, Bóbr Borys, Lis Lucek i Ryś Rysio. Wesołe i pouczające przygody bawiły wszystkich uczestników spotkania. Uczniowie klasy II od dłuższego czasu przygotowywali ekologiczne drzewa, aby zamienić  hol  szkolny  w leśną polanę, a czytelników przenieść się w nietypowy świat Słodziaków. To było wyjątkowe spotkanie, które na długo pozostanie w pamięci.

Wychowawca klasy II

A.Wica

Ślubowanie klas pierwszych
Napisane przez  Rajmund Sprega Rajmund Sprega450  czytań 450 czytań
printer

Ślubowania nadszedł czas…

 
Ślubowanie i Pasowanie na ucznia to piękna tradycja i bardzo ważna uroczystość w naszym szkolnym kalendarzu. Jak co roku w październiku dzieci prezentują swoje umiejętności w przygotowanym wcześniej programie artystycznym. Następnie składają przysięgę do godła i sztandaru szkoły oraz uczestniczą w ceremonii pasowania ołówkiem, po której już oficjalnie zostają przyjęte w poczet uczniów naszej szkoły. To niezwykłe wydarzenie miało miejsce w naszej szkole dnia 10 października 2019r. Zanim pierwszaki „Dawne maluchy” zostały przyjęte do grona uczniów musiały wykazać się umiejętnościami śpiewu i recytacji. Występy dzieci spotkały się z bardzo ciepłym przyjęciem. Mali artyści po każdym występie byli nagradzani gromkimi brawami. Po części oficjalnej dzieci zostały zaproszone na słodki poczęstunek przygotowany przez Rodziców.

Drodzy Pierwszoklasiści! Życzymy Wam wielu sukcesów w nauce i powodów do radości!

 
Wychowawczynie klas pierwszych
Jadwiga Keller – Brzeska i Natalia Cymerman

Powiatowe Sztafetowe Biegi Przełajowe
Podziękowanie
Festyn Rodzinny
Rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2010