Wyprawa do schroniska

W dniach 15- 28 września 2017 r.  klasa VI  zorganizowała zbiórkę na rzecz Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Słupsku.

Zostały wykonane plakaty informujące o zbliżającej się zbiórce.Można było znaleźć na nich dokładne informacje na temat tego, czego potrzebują zwierzęta ze schroniska, gdzie należy przynosić rzeczy oraz kiedy akcja będzie przeprowadzona.

Uczniowie naszej szkoły, wrażliwi na krzywdę zwierząt, kolejny raz ochoczo przystąpili do akcji charytatywnej na rzecz bezdomnych psów i kotów.Wszyscy spisali się na medal. Zebrali ogromne ilości karmy dla psów i kotów, koce, legowiska, smycze, miski oraz zabawki.

Przyniesione rzeczy zostały posegregowane, zapakowane i  29 września zawiezione do schroniska.Z pewnością miło było sprawić taką niespodziankę bezdomnym, opuszczonym zwierzakom.

Być może pewnego dnia znajdzie się ktoś, kto podaruje im prawdziwy dom, otoczy miłością i opieką.

Uczniowie naszej szkoły doskonale wiedzą o tym, że każde żywe stworzenie potrzebuje akceptacji i ciepła, a odwdzięcza się przywiązaniem i bezgranicznym oddaniem.

Wyprawa do schroniska wzbudziła w uczniach poczucie odpowiedzialności za zwierzęta i refleksje na temat ich właściwego traktowania.

Wszystkim, którzy włączyli się do akcji „Pomóżmy zwierzętom ze schroniska przetrwać zimę„ bardzo dziękujemy!

Komentarze
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.