Zabawa andrzejkowa kl.3
Napisane przez  Rajmund Sprega Rajmund Sprega21  czytań 21 czytań
printer

Andrzejki to jedyny czas w roku, kiedy prawie wszyscy chcą wróżyć i poznawać swoją przyszłość. Ta niezwykła chwila w naszej szkole miała miejsce w  środę 29 listopada 2017r.

Nowy Statut Szkoły

Uprzejmie informujemy, że został opracowany i zatwierdzony nowy STATUT SZKOŁY.

Treść dokumentu dostępna po kliknięciu w obrazek.

20-lecie gazetki LITERKA

20-lecie gazetki „Literka”

20 lat temu w październiku ukazał się pierwszy numer gazetki szkolnej „LITERKA”. Wcześniej wyszło kilka numerów gazetki „PRASÓWKA”. Zmienił się tytuł i zmienił się redaktor naczelny. Od 1997 r. jest nim Pani Sabina Drywa. Gazetka  zawsze była wykonywana  ręcznie przez uczniów starszych klas. Kiedyś uczniowie nie myśleli nawet o wykorzystywaniu komputerów, bo jeszcze nie były tak dostępne i nie mieli takiego przedmiotu, jak informatyka. Liczono tylko na swoją pomysłowość i kreatywność. Biblioteka była jedynym miejscem, gdzie można było wyszukać potrzebne materiały. „Literka” brała wielokrotnie udział w powiatowych konkursach na „Najciekawszą gazetkę” i zawsze zajmowała czołowe miejsca.

         Żeby powstał nowy numer gazetki, potrzeba wielkiego zaangażowania całej redakcji: wzbudzenie pomysłu, poszukiwanie materiałów, zebranie informacji, zredagowanie tekstu, wykonanie ilustracji, kserowanie i upowszechnienie. Dlatego wielkie słowa uznania i podziękowania kierowane są do Tych, co gazetkę tworzyli i tworzą do dziś. Należy więc tylko życzyć twórcom pomysłowości, wytrwałości i jeszcze wiele, wiele zredagowanych numerów „LITERKI”.

Wioletta Dworak

Zabawa andrzejkowa 2017

Andrzejek czas..

 24  listopada uczniowie klasy VI z wychowawcą zorganizowali klasowe Andrzejki.

Święto Niepodległości w naszej szkole

Dnia 9 listopada 2017 r. odbyła się uroczysta akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości na pamiątkę 99 rocznicy odzyskania przez Polskę wolności. Szczegóły wydarzenia po kliknięciu "czytaj więcej".

Wojewódzki Konkurs Ortograficzny

7 listopada 2017 roku odbyły się szkolne eliminacje do Wojewódzkiego Konkursu Ortograficznego o Tytuł Mistrza i Wicemistrza Ortografii.
Celem konkursu jest podnoszenie świadomości i sprawności ortograficznej uczniów oraz pielęgnowanie zamiłowania do poprawności wypowiedzi w języku ojczystym.
W eliminacjach szkolnych wzięło udział 49 uczniów z klasy V, VI, VII. Uczestnicy pisali dyktando związane tematycznie z jesienią. Wyłoniono mistrza ortografii w każdej grupie.
W klasie V został nim WIKTOR WENTA,
w VI – MONIKA CHOSZCZ,
w VII – JAKUB WENTA i DAWID GOSZ.
W związku ze zbliżonymi wynikami mistrzów zrobiono dogrywkę i wyłoniono najlepszego uczestnika MISTRZA SZKOŁY W ORTOGRAFII – JAKUBA WENTA. Będzie reprezentował naszą szkołę 23 listopada 2017r. w Wojewódzkim Konkursie Ortograficznym w Goręczynie.

DZIEŃ PAPIESKI
Napisane przez  Rajmund Sprega Rajmund Sprega33  czytań 33 czytań
printer

Dzień Papieski

             Dzień Papieża Jana Pawła II to polskie święto obchodzone co roku 16 października, ustanowione przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej w hołdzie papieżowi-Polakowi Janowi Pawłowi II. W naszej szkole obchodziliśmy go 26 października. W uroczystości wzięli udział uczniowie oraz nauczyciele naszej szkoły. Gościem akademii był Ksiądz Proboszcz Andrzej Piernikarczyk.

Sylwetkę Papieża,  tej wspaniałej osobowości przedstawili uczniowie klasy VI pod kierunkiem Pani Katechetki Mirelli Dobek. 

Słowami pieśni i wierszy wołali, że bardzo chcieliby, żeby świat był lepszy, bardziej sprawiedliwy, bezpieczny, przyjazny, pełny pięknych ludzi z pięknym sercem. Takich jak największy człowiek naszych czasów. To on te wartości rozsiewał po całym świecie. Nasz Ojciec Święty, który nade wszystko ukochał Boga i ludzi, a całym swoim życiem i nauczaniem dawał nam przykład, jak mamy żyć, by tak jak On osiągnąć niebo. Hasłem przewodnim były słowa Świętego Jana Pawła II - „Wy jesteście nadzieją kościoła! Wy jesteście moją nadzieją!”. 
Podsumowania tej wzruszającej akademii dokonał Ksiądz Andrzej, który podziękował za jej przygotowanie
i słowa nadziei, że wszyscy możemy być lepsi. Następnie Pani Mirella z  Księdzem 
wręczyli nagrody  uczestnikom konkursu  „Dzienniczek siostry Faustyny”.
Nagrody główne otrzymały rodziny Państwa Krefft i Wenta.

Wioletta Dworak

Wycieczka do Muzeum Kaszubskiego Parku Etnograficznego
Napisane przez  Rajmund Sprega Rajmund Sprega73  czytań 73 czytań
printer

Dnia 11 października 2017 r. odbyła się wycieczka do Muzeum Kaszubskiego Parku Etnograficznego im. Teodory i Izydora Gulgowskich we Wdzydzach Kiszewskich.

"Kabaret w szkole"
Napisane przez  Rajmund Sprega Rajmund Sprega97  czytań 97 czytań
printer

13 października br. o godzinie 12:30  obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej. W jaki sposób?
O tym w dalszej cześci artykułu.

Wyprawa na jesienne szczupaki
Napisane przez  Rajmund Sprega Rajmund Sprega84  czytań 84 czytań
printer

Poznaj szczegóły pierwszej wyprawy na jesiene szczupaki - kliknij "czytaj więcej".

Święto Edukacji Narodowej