Dzień Seniora
Napisane przez  Rajmund Sprega Rajmund Sprega174  czytań 174 czytań
printer

Dzień Seniora to wyjątkowe święto, święto naszych Dziadków, którym należy się szacunek i uznanie za bezinteresowną miłość i mądrość, jakimi obdarowują młodsze pokolenia. To oni są w naszych domach, przekazują tradycje i niosą ciepło oraz zrozumienie.

Chcąc pokazać jak ważne jest to święto 24 stycznia 2019 r. w Szkole Podstawowej im. Rodzimych Bohaterów II Wojny Światowej w Załakowie zorganizowano Dzień Seniora. Na uroczystość przybyli seniorzy z miejscowości: Pałubice, Migi, Skrzeszewo i Załakowo. Nie zabrakło również przedstawicieli władz samorządowych, Wójta Gminy Sierakowice – Tadeusza Kobieli, Sołtysa – Ryszarda Toruńczaka, Kierownika Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Sierakowicach – Ryszarda Klajna

Tego szczególnego dnia życzenia zdrowia, długich lat życia w gronie najbliższych, pogody ducha, satysfakcji oraz spełnienia wszystkich marzeń, złożył Wójt Gminy Tadeusz Kobiela oraz Dyrektor Szkoły Piotr Leszczyński. W bogatym programie artystycznym wystąpili uczniowie klasy IIIb, uczennica kl. I Małgorzata Koszałka, która zaśpiewała piosenkę pt. „ Pół kroku stąd” oraz Paweł Mejna, który na organach zagrał seniorom gromkie „Sto lat”. Po części artystycznej uczniowie klasy IIIb wręczyli wszystkim miłe upominki. Ogromną radość sprawił również zgromadzonym gościom iluzjonista z Luzina.  Jego niecodzienne sztuczki i akrobacje przyczyniły się do miłej atmosfery i uśmiechów na twarzach seniorów.

Pieczę nad zorganizowaniem tej uroczystością miały panie: J. Keller-Brzeska,  A. Wica, T. Gillmeister, M. Dobek.