Wigilia szkolna
Napisane przez  Rajmund Sprega Rajmund Sprega222  czytań 222 czytań
printer

 

Wigilia Szkolna

,,Wesołych Świąt! Życzę wszystkim Wesołych Świąt!"

Boże Narodzenie to szczególny czas, który spędzamy w miłej, rodzinnej atmosferze. Jak co roku uczniowie, nauczyciele, dyrektor, przedstawiciele rady rodziców, i pracownicy Szkoły Podstawowej w Załakowie wraz z księdzem proboszczem, księdzem diakonem i zaproszonymi gośćmi spotykamy przy wspólnej wigilii.

22 grudnia 2017r. w naszej szkole panowało wielkie poruszenie. Od rana wyczuwało się świąteczną atmosferę. Klasa i hol, gdzie odbywało się spotkanie wszystkich uczestników szkolnej wigilii były wspaniale udekorowane.

O godzinie 11.45 rozpoczęliśmy nasze opłatkowe spotkanie. Pan Dyrektor przywitał wszystkich zgromadzonych i tym miłym akcentem cała, wielka rodzina szkolna została wprowadzona w niepowtarzalny nastrój Świat Bożego Narodzenia. W części artystycznej przygotowanej przez panie: M.Dobek i A.Wica uczniowie z klasy III i VII zaprezentowali inscenizację inspirowaną utworem „Opowieść Wigilijna” C. Dickensa. W pięknych strojach, z wielkim przejęciem i zaangażowaniem artyści odegrali swoje role. Świetna gra aktorów oraz cudownie zaśpiewane kolędy zrobiły na wszystkich bardzo duże wrażenie. Po części artystycznej wszyscy złożyli sobie życzenia i przełamali się opłatkiem. Tradycyjnie po opłatku zasiedliśmy do wieczerzy, a potem wspólnie kolędowaliśmy.

Te spotkania wigilijne stały się już tradycją w naszej szkole i ten kolejny, niezwykły dzień na pewno na zawsze zapisze się w pamięci wszystkich uczestników.

Agnieszka Wica, Mirella Dobek